VÝLET DO SLUŇÁKOVA

16. 05. 2018

Vážení rodiče,

v pondělí 28. 5. se chystáme na dopolední výlet do Sluňákova, do Horky.

Autobus odjíždí v 8:30 hod od MŠ, návrat je po 12. hod. Dětem vezmeme s sebou svačinky i pití. Kdo chce, může si vzít láhev s pitím s sebou do batůžku.

Děti z mladšího oddělení se budou účastnit programu „Jdeme podél vody do kouzelné hory,“ v délce 120 min.

Dva skřítci Josefína a Topol seznámí děti s tím, jak je pro člověka i jiná zvířata důležitý zrak. Poznáme zvířata, která vidí v noci, i ta, která lépe vidí ve dne. Ve Sluneční hoře si tmu děti prožijí na vlastní kůži. Ale nemusíte se bát, jako správní skřítci budeme mít s sebou lucerničky. 

Jelikož bude program probíhat venku na trávě, prosíme o vhodnou obuv, která hned nepromokne, aby neměly děti mokré ponožky.

Pro děti z předškolní třídy je připraven program „Mravenečkové,“ v délce 120 min.

Program dětem hravou formou přiblíží zajímavosti ze života mravenců a poukáže na podobnosti s lidským světem. Děti si vyzkoušejí spolupráci ve skupině, orientaci v prostoru pomocí hmatu i pozorné a šetrné pozorování živých mravenců v přírodě.

Předškolní oddělení má program kombinovaný venku i uvnitř, proto dětem prosím připravte do batůžku i přezůvky. Předškoláci mají oběd zajištěn v jídelně ve Sluňákově (včetně diet-veget. a bezmléčné), mladší děti budou obědvat ve školce. Vzhledem k délce programu budeme s mladšími dětmi později obědvat. Mladší děti můžete vyzvedávat nejdříve od 12:30 hod.

K našemu doprovodu se připojí i MuDr. Lucie Davis, která bude v naší školce pracovat od září. (viz „Náš tým“ na webu školky).

Cena výletu je 150 Kč (bude odečtena z ročního příspěvku). 

Novinky - výpis všech